مواردی که در زمان نصب دوربین مدار بسته باید در نظر داشت
چهارشنبه سیزدهم شهریور ماه 1398  (12:50)

زمانی که تصمیم به تهیه و نصب دوربین مدار بسته می‌گیرید، باید لوازمی را برای این کار تهیه کنید. البته قبل از تهیه هر کدام از این وسایل، شما باید در مورد محل‌های نصب و تعداد دوربین‌های مورد نیاز و نحوه انتقال تصویر و تکنولوژی مورد استفاده در دستگاه کنترل و ذخیره تصاویر DVR تصمیم‌گیری کنید. دوربین‌های مدار بسته را می‌توان به دو گروه تقسیم کرد، دوربین‌های متصل به شبکه و انواع محلی.

در مرحله اول شما باید موارد استفاده از دوربین مدار بسته را مشخص کنید. اگر مایل به صرف هزینه زیاد برای این کار نیستید، یا محیط تحت کنترل فضای کوچکی دارد، می‌توانید از دوربین‌های آنالوگ استفاده کنید. البته در هر محیطی استفاده از تکنولوژی جدید و دوربین‌های باکیفیت در نتیجه کار تاثیر زیادی خواهد داشت. دوربین‌های دیجیتال از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و امکانات بیشتری نسبت به انواع آنالوگ دارند. برای داشتن کیفیت بالا و قیمتی مناسب می‌توانید  دوربین اکسیس  را تهیه کنید و پوشش نظارتی خوبی بر روی محیط داشته باشید.

 

انتخاب دوربین، اولین مرحله نصب دوربین مدار بسته

  

در زمان  انتخاب دوربین، وظیفه‌ای که از آن انتظار دارید را در نظر بگیرید. دوربین‌های مختلف برای کاربردهای متنوع طراحی شده‌اند. اگر محیط گسترده‌ای را باید با آنها تحت نظارت داشته باشید، از دوربین‌هایی استفاده کنید که دارای لنز دید گسترده (wide) هستند. این دوربین‌ها فضای بیشتری را می‌توانند تصویربرداری کنند.

در بعضی از نقاط نیاز به پوشش نقاط دور دست است که با دوربین‌های زوم این کار به راحتی انجام خواهد شد. برای داشتن تصویری واضح، می‌توانید از دوربین‌هایی استفاده کنید که سنسور تصویربرداری آنها از تراکم پیکسل بالاتری برخوردار هستند. اگر دوربین دارای تعداد پیکسل بالا باشد، به راحتی و با زوم کردن می‌توانید تمامی جزئیات موجود در تصویر را مشاهده کنید.

اگر فضای زیادی را باید با استفاده از این دوربین‌های مدار بسته تحت پوشش قرار دهید، استفاده از انواع تحت شبکه به شما کمک می‌کند کابل‌کشی‌های طولانی انجام ندهید. نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه مزیت دیگری نیز دارد، هر دوربین با استفاده از کارت حافظه‌ای که می‌توانید داخل آن نصب کنید، تصاویر را ذخیره می‌کند و اگر در شبکه مشکلی به وجود آید و یا دستگاه مرکزی ضبط تصاویر (DVR) از دسترس خارج شود، شما به تصاویر دوربین‌ها دسترسی خواهید داشت.

دستگاه ضبط تصاویر DVR

یکی از اجزاء اصلی سیستم‌های دوربین مدار بسته، دستگاه ضبط تصاویر است. انواع مختلف از این دستگاه وجود دارند که هر کدام امکانات مخصوص به خود را دارند. دستگاه‌های DVR که به شبکه متصل می‌شوند، قادر به پشتیبانی از دوربین‌های تحت شبکه هستند. شما باید با توجه به تعداد دوربین‌ها و تکنولوژی ارتباطی سیستم دوربین‌ها، دستگاه DVR مناسب را تهیه کنید. 

برای ذخیره تصاویر باید از یک هارد دیسک استفاده کنید که در داخل دستگاه DVR نصب می‌شود. اگر از تعداد دوربین‌های زیادی برای پوشش محیط استفاده می‌کنید، هارد دیسکی را انتخاب کنید که ظرفیت ذخیره تصاویر به اندازه کافی را داشته باشد. هر اندازه فضای ذخیره هارد دیسک بالاتر باشد، تصاویر روزهای بیشتری در دستگاه توانایی ذخیره شدن دارند.

 کابل‌های ارتباطی و منبع تغذیه

تصاویر دوربین‌های مدار بسته با استفاده از کابل‌های کواکسیال به دستگاه ذخیره تصاویر منتقل می‌شوند، البته اگر از نوع تحت شبکه استفاده نشده باشند. باید محل عبور این کابل‌ها از قبل مشخص شده و در زمان طراحی سیستم مدار بسته به آنها توجه شود. برای داشتن تصاویری باکیفیت، باید از کابل‌های مرغوب استفاده شود و این کابل‌ها از جاهایی عبور داده شود که نویز سیم‌های برق و دیگر دستگاه‌ها بر روی آنها تاثیر نداشته باشد.

برق مورد نیاز دوربین‌های مدار بسته 12 ولت بوده و برای تامین آن نیاز به آداپتور است. هر دوربین آداپتور مخصوص خود را دارد و باید از نوع مناسب استفاده شود تا باعث خرابی دوربین نشود.

 

صفحه نمایش یا مانیتور

برای تنظیمات اولیه و یا مشاهده تصاویر دریافتی به یک مانیتور نیاز خواهد بود که به دستگاه DVR متصل شده و می‌توان به وسیله آن موارد مختلف را مشاهده و تنظیم کرد. برای نصب دوربین مدار بسته با ما تماس بگیرید تا انواع مرغوب را با قیمت‌هایی مناسب به شما معرفی کنیم.

  
می پسندم (0)   |   

اطلاعات تماس

  تهران،خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان دستگردی(ظفر غربی) - خیابان ناصری-برج کیان - طبقه 15
  آدرس روی نقشه گوگل
  09352451357
  41406281
  42694902
  info@Camcenter.ir

ارتباط مستقیم با کارشناسان

راهنما و سئوالات متداول