روش‌هایی برای بهبود عملکرد سیستم امنیتی بخش یک
چهارشنبه هفدهم مهر ماه 1398  (16:06)

یکی از روش‌های کلی که در مورد تصمیم‌گیری در خصوص سیستم‌های امنیتی وجود دارد روش زنجیروار است. هر پیوند مجزا باید به تنهایی قوی باشد، اما وقتی همه آنها به هم متصل می‌شوند حتی باید قوی‌تر شوند. با این حال، هر زنجیره به اندازه ضعیف‌ترین پیوند آن مقاومت دارد، بنابراین اگر یک بخش کوچک از سیستم امنیتی شما آن طور که باید کار نکند، محصول نهایی را تضعیف می‌کند.

چهار مشکل رایج در مورد پیوندهای مهم این زنجیره ممکن است پیش بیاید. اگر یکی از این موارد تضعیف شود یا به خوبی بررسی نشود، سیستم امنیتی شما می‌تواند ضعیف‌تر از آنچه فکر می‌کنید، عمل کند. با این حال، اگر زمان کافی را برای حصول اطمینان از این مسائل داشته باشید، سیستم شما از همیشه ایمن‌تر خواهد بود. با استفاده از دوربین axis علاوه بر امنیت بالای شبکه تصاویری واضح خواهید داشت. 

نقش عوامل انسانی بر روی سیستم امنیتی

خطای انسانی در مورد سیستم‌های امنیتی می‌تواند مسئله‌ای مهم باشد. این ممکن است توسط شخصی صورت بگیرد که به طور تصادفی تنظیمات شبکه را تغییر دهد و منجر به مسدود شدن برخی دوربین‌های شبکه شود یا این که شخص دیگری به طور تصادفی تنظیمات ضبط را تغییر داده و منجر به عدم ضبط شواهد شود. هدف از یک سیستم امنیتی محافظت موثر از اماکن شما است، اما تنها در صورتی می‌تواند موثر باشد که همه افراد، نقش خود را در بهبود روند کار به خوبی بدانند.

چگونه می‌توان این مورد را برطرف کرد؟

همه چیز وابسته به تمرین است. تعیین نقش‌ها و مسئولیت‌هایی که هر فرد برای عملکرد موثر سیستم امنیتی باید انجام دهد، امری مهم است. از این نقطه، حقوق دولتی، تنظیم جریان کار و رویه‌هایی که کارمندان باید دنبال کنند، ایده خوبی است که باید به طور منظم به روزرسانی شوند.

از آنجا که سیستم‌های امنیتی مدرن از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند، همه افراد شاغل در این حوزه باید بدانند که هر قسمت چگونه کار می‌کند و چه زمانی باید مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال، اگر هشدار را در حالت خودکار تنظیم کرده‌اید، آیا کارکنان شما می‌دانند که در واکنش به آن، باید چه کاری انجام دهند؟ آیا آنها می‌توانند بر اساس اطلاعات ارائه شده عمل کنند؟ با آموزش صحیح و کارآمد می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کارمندان شما توانایی کار به این ترتیب را دارند.

اصولا اگر همه بدانند که چگونه سیستم را عملیاتی کرده و اهمیت آن را درک کنند، احتمال خطای انسانی بطور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

تنظیمات و عملکرد سیستم امنیتی

بیشتر صاحبان مشاغل بر کار روزانه خود تمرکز کامل دارند و به طور معمول این محیط‌ها با سرعت کاری بالا، فعالیت زیاد و تغییرات سریع متمایز می‌شوند.

شاید از زمانی که آخرین بار سیستم نظارت و امنیت خود را بررسی کرده‌اید، مجددا مکان خود را تغییر داده‌اید، یا شاید یک دوربین آن طور که باید نصب نشده است. یکی دیگر از موارد ممکن است مجددا تنظیم شده یا دستکاری شده باشد. به هر دلیلی، این مسائل می‌تواند منجر به مواردی شود که منجر به مفقودی شواهد ویدیویی در زمان‌هایی که بیش از هر زمانی به آنها نیاز دارید، شود.

چگونه می‌توان این مشکل را برطرف کرد؟

نکته مهم در اینجا این است که سعی کنید امنیت خود را به روز کنید و تاثیر آن را ارزیابی کنید. در صورت نیاز به افزودن دوربین‌های بیشتر، تغییر موقعیت‌های موجود یا حتی اجرای اقدامات امنیتی بیشتر مانند کنترل دسترسی، شنیداری یا تحلیلی، این ارزیابی‌ها باید برجسته شوند.

شما باید با چک کردن علائم هشدار و اطلاعیه‌های سیستم، مرتبا سیستم خود را در زمینه خطاها بررسی کنید و برخی از سیستم‌ها می‌توانند امکان نظارت از راه دور را برای شما فراهم کنند. اگر احساس می‌کنید برای نگهداری به کمک نیاز دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید، بنابراین می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سیستم شما به روز بوده و همیشه مطابق آنچه انجام می‌شود عمل می‌کند.

  
می پسندم (0)   |   

اطلاعات تماس

  تهران،خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان دستگردی(ظفر غربی) - خیابان ناصری-برج کیان - طبقه 15
  آدرس روی نقشه گوگل
  09352451357
  41406281
  42694902
  info@Camcenter.ir

ارتباط مستقیم با کارشناسان

راهنما و سئوالات متداول