روش‌هایی برای بهبود عملکرد سیستم امنیتی بخش دو
شنبه بیستم مهر ماه 1398  (14:29)

در بخش قبلی این مقاله، به مواردی که با رعایت آنها سیستم امنیت، کارایی بهتری داشته باشد را ذکر کردیم. در این بخش به موارد دیگری اشاره شده است.

امنیت سایبری سیستم امنیتی

امنیت فیزیکی محل شما بسیار مهم است، اما امنیت شبکه یک بخش اساسی برای ایمن سازی تجارت شما است. با توجه به جنبه‌های فیزیکی، مشاهده نقاط ضعف و رفع آنها بسیار راحت‌تر است، مانند دروازه‌ای که قفل نمی‌شود. اما وقتی دستگاه‌های دیگر به دستگاه شما متصل می‌شوند، پیگیری مشکلات امنیتی آنها دشوارتر خواهد بود. می‌توانید با نمایندگی اکسیس تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

اکنون با ورود مفاهیمی مانند اینترنت اشیاء و دستگاه‌های متصل، به احتمال زیاد دستگاه‌های بیشتری در شبکه شما نسبت به گذشته وجود خواهند داشت. از لحاظ چشم انداز آینده و ساده سازی مشاغل شما، این یک خبر عالی محسوب می‌شود. با این وجود، فقط یک دستگاه با امنیت شبکه ضعیف می‌تواند کل سیستم شما را در برابر حملات آسیب پذیر کند.

اتصال ایمن دستگاه به شبکه، تنها یکی از مولفه‌های امنیت سایبری است. مشکلات همچنین می‌توانند ناشی از تنظیم نادرست موارد ورودی به سیستم امنیتی یا محافظت ناکافی از رمز عبور و رویه‌ها باشد.

چگونه این مشکل را می‌توان برطرف کرد؟

چندین روش وجود دارد که می‌توانید امنیت پیوسته شبکه سیستم امنیتی خود را تضمین کنید. در مرحله اول، اطمینان حاصل کنید که فقط دستگاه‌هایی که از امنیت بالایی برخوردار هستند را اضافه کنید. هنگام خرید دستگاه، آنها را باید از یک تولید کننده قابل اعتماد و دارای اطلاعات گسترده در مورد چگونگی محافظت در برابر حملات مخرب تهیه کنید.

همچنین برای تنظیم ورود به سیستم و کلمه عبور، باید از رویه‌های مناسب استفاده کنید. از لحاظ ورود به سیستم، از دسترسی مناسب افراد به شبکه اطمینان حاصل کنید. هنگامی که صحبت از حفاظت از رمز عبور است، ارزش آن را دارد که حداقل استانداردهای پیچیده‌ای را تعیین کنید که بتواند از دسترسی‌های ناخواسته به سیستم امنیتی جلوگیری کند.

اگر احساس می‌کنید برای افزایش امنیت سایبری خود به راهنمایی نیاز دارید، Axis یک راهنمای سخت گیرانه دارد که کل فرایند ساخت سیستم شما در برابر حمله را آسیب شناسی می‌کند، که می‌توانید از آن استفاده کنید.

برای اطمینان از امنیت دستگاه‌های خود، سیستم عامل و نرم افزار همیشه باید به روز باشد و همیشه باید از آخرین نسخه محافظت از ویروس استفاده کنید.

قابلیت استفاده از سیستم امنیتی

در هر سیستم امنیتی، سهولت استفاده اغلب نادیده گرفته می‌شود. اهمیت این امر را نمی‌توان دست کم گرفت، به ویژه هنگامی که صحبت از سیستم‌های امنیتی و نظارتی است. شما می‌توانید پیشرفته‌ترین سیستم را داشته باشید، اما در صورتی که نتوانید از ویژگی‌های موجود استفاده کنید، سیستم ناکارآمد خواهد بود.

هنگامی که شرایط به گونه‌ای فراهم باشد که شما مجبور به تعامل با سیستم باشید، بعضی اوقات می‌تواند استرس‌زا باشد یا به سرعت بالایی نیاز داشته باشید، برای عملیاتی شدن این موارد باید ساده و منطقی باشید. شما باید از داشتن ویژگی‌های مناسب برای نظارت موثر و مستقیم، تحقیق سریع و سیستمی که صادرات نهایی ساده از شواهد را برای مسئولان تسهیل می‌کند اطمینان حاصل کنید.

این کار به دسترسی به نتیجه نهایی در زمانی سریع و با حداقل فشار اضافی، کمک می‌کند.

چگونه این مورد را اصلاح کنیم؟

سیستمی که شما انتخاب می‌کنید باید بیش از هر چیزی طرز استفاده ساده‌ای داشته باشد. با این کار، شما قادر خواهید بود بدون نیاز به یافتن کتابچه راهنمای دستورالعمل، نیازهای خود را پیدا کنید.

اگر می‌خواهید در یک سیستم امنیتی جدید سرمایه‌گذاری کنید، یا به فکر ارتقا سیستم فعلی خود هستید، مهم‌ترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که چندین بار سیستم‌های مختلف را امتحان کنید و ببینید کدام یک برای شما بهتر است. اگر می‌توانید یک آزمایش بر روی سیستم خود انجام دهید، مهم است که چندین سناریوی مختلف را بررسی کنید. آیا تنظیم محرک‌های مبتنی بر رویداد آسان است؟ چگونگی نشانه‌گذاری رویدادهای حساس می‌تواند عملی شود؟ آیا روند پیدا کردن فیلم خاص و خروجی گرفتن از آن ساده است؟

محصولاتی وجود دارند که به طور خاص برای سهولت استفاده طراحی شده است، مانند ایستگاه دوربین AXIS، که یک گزینه مناسب برای شما و تجارت شما خواهد بود. همچنین افزودن گزینه‌های پشتیبان را در صورت نیاز در نظر بگیرید.

strong خلاصه

اینها فقط چند مورد از متداول‌ترین مواردی که معمولا مورد توجه قرار نمی‌گیرند لیست شده‌اند، اما همان طور که می‌بینید، همه آنها راه حل‌های ساده‌ای دارند. اگر هیچ یک از این مشکلات برای شما رخ ندهد، این یک خبر عالی است! اما اگر این اتفاق بیفتد، با پیروی از راهنمایی‌های بالا، شما به درستی برای تامین امنیت محل خود به روشی مطمئن دست یافته‌اید.

  
می پسندم (0)   |   

اطلاعات تماس

  تهران،خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان دستگردی(ظفر غربی) - خیابان ناصری-برج کیان - طبقه 15
  آدرس روی نقشه گوگل
  09352451357
  41406281
  42694902
  info@Camcenter.ir

ارتباط مستقیم با کارشناسان

راهنما و سئوالات متداول