اجرای پروژه های سامانه هوشمند

سامانه هوشمند

 

سامانه نظارت تصویری هوشمند

امروزه نظارت تصویری یک تجارت پر رونق است و نصب و راه اندازی آن بسیار گسترش یافته است. به طور کلی بخش اعظمی از تصاویر ضبط می شوند اما به علت محدودیت زمانی هیچ گاه همه آنها مشاهده و بررسی نمی شوند. در نتیجه ضبط اتفاقات و فعالیت ها از دست می روند و رفتارهای مشکوک در زمان وقوع آن ملاحظه نمی شوند تا از آنها جلوگیری شود، بنابراین برای حل چنین مشکلاتی باید سامانه ها را بسوی نظارت تصویر هوشمند هدایت کنیم

تصویر هوشمند باعث کاهش مقدار زیادی از اطلاعات موجود در تصویر می شود و همچنین باعث می شود تصویر برای سامانه ها و افراد قابل اداره کردن باشد. سامانه های نظارت تصویری هوشمند بصورت خودکار تصویر گرفته شده را تحلیل کرده و از اطلاعات به دست آمده استفاده می کنند 

این نوع تحلیل در دوربین های تحت شبکه، سامانه نظارت تصویری همه کاره و قابل اعتماد را بوجود می آورد. علاوه بر این نظارت تصویری هوشمند به کاربر این امکان را می دهد تا با استفاده از این سامانه بتواند شرایط خطرناک را بررسی کند. برنامه های کاربردی که باعث این گونه تحلیل می شوند “تحلیل محتوای تصویر” (VCA) یا تحلیل تصویر (VA) می باشند. محدوده تحلیل تصویر از حسگر حرکت (Motion Detection) و حسگر صدا (Audio Detection) شروع شده و همچنین شامل تشخیص دستکاری کردن دوربین(Tamper) ، شمارنده افراد(People counting) ، تله سیمی (Tripwire) و تشخیص پلاک خودرو می شود. قابلیت های ذکر شده با برنامه ترد پارتی از طریق برنامه های توسعه باز یکپارچه می شوند.

سامانه های نظارت تصویر هوشمند می توانند تصویر و داده را از جریان های نظارت تصویری گرفته و با سایر برنامه های کاربردی ادغام کنند، مانند سامانه های مدیریت کوچک یا سامانه های کنترل دسترسی که در این صورت امکان تجارت جدید بوجود می آید.

اهمیت اصلی این سیستم

تصویر هوشمند این امکان را برای سامانه های نظارت تصویری بوجود می آورد تا به عنوان میزبان (host) برای برنامه های کاربردی جدید استفاده شوند و این اطمینان را می دهد که سامانه نظارت تصویری هوشمند، با دقت و مقرون به صرفه است. به طور خلاصه تصویر هوشمند شامل موارد زیر می باشد:

  تحلیل و نظارت تصویر به صورت اتوماتیکی و زنده

    تشخیص فعالیت های مشکوک

   ضبط تصویر، هشدار و یا سایر اعمال

 هشدار به کاربر

        آگاه کردن کاربر در جلوگیری از جرم و جنایت قبل از وقوع آن

 

اطلاعات تماس

  تهران،خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان دستگردی(ظفر غربی) - خیابان ناصری-برج کیان - طبقه 15
  آدرس روی نقشه گوگل
  09352451357
  41406281
  42694902
  info@Camcenter.ir

ارتباط مستقیم با کارشناسان

راهنما و سئوالات متداول